Šedesát novýchvozů SEAT obohatilo flotilu SIXT

SEAT předal v prostorách Auto Jarov zástupcům společnosti SIXT šedesát nových vozů španělské značky. Úspěšná spolupráce společností SEAT a SIXT tak pokračuje již čtvrtým rokem, v němž renomovaná autopůjčovna SIXT zařadila do svého vozového parku celkem 83 nových vozů SEAT tří modelových řad Exeo, Altea a Ibiza. Již v únoru letošního roku proběhlo u prodejce Auto Jarov předání 5 sedanů Exeo a 18 kombi Exeo ST s bohatou výbavou Reference, metalickým lakem a úsporným a kultivovaným turbodieselem 2.0 TDI CR o výkonu 88 kW/120 k. Ve druhé vlně nyní následovalo 40 vozů Altea a 20 vozů Ibiza.

„Autopůjčovna SIXT s vynikajícím mezinárodním renomé je pro nás velmi prestižním zákazníkem, a také příležitostí, jak prokázat vynikající úroveň vozů SEAT v oblastech kvality, spolehlivosti, komfortu a bezpečnosti. Věříme, že nároční zákazníci autopůjčovny SIXT budou s právě předanými vozy modelových řad Ibiza a Altea i nadále maximálně spokojeni,“ uvedla Jitka Kubelková, VIP and Fleet Sales Manager divize SEAT společnosti Import VOLKSWAGEN Group.

„Vozy SEAT jsou mezi našimi zákazníky velmi oblíbené nejen pro svůj atraktivní vzhled, ale i díky výjimečným jízdním vlastnostem, které jsou zdrojem nebývalého potěšení z jízdy. Vynikající poměr cena/výkon a nízké provozní náklady jsou zase přesvědčivé z hlediska ekonomického,“ řekl na adresu právě přebíraných vozů Ibiza a Altea Martin Zahálka, Sales Specialist společnosti SIXT.

Mezi celkem 83 vozy SEAT pro flotilu společnosti SIXT má největší zastoupení SEAT Altea. Ze 40 vozů Altea se ve třech případech jedná o variantu
1.4 63 kW/85 k s výbavou Reference a metalickým lakem. Zdrojem nečekané kombinace temperamentu s mimořádně nízkou spotřebou paliva je pod kapotou ostatních 27 vozů Altea inovativní zážehový čtyřválec 1.2 TSI, který dosahuje díky přímému vstřikování benzinu a přeplňování turbodmychadlem nejvyššího výkonu
77 kW/105 k. I v tomto případě budou mít zákazníci společnosti SIXT k dispozici prostorný automobil s bohatou výbavou (Reference včetně metalického laku). Pro ještě náročnější klienty je určeno 10 vozů Altea 1.6 TDI CR 77 kW/105 k s dvouspojkovou převodovkou DSG a výbavou Style doplněnou o metalický lak. SIXT si objednal také po deseti vozech Ibiza 1.2 51 kW/70 k v karosářských variantách pětidveřový hatchback a prostorné kombi ST. V obou případech se jedná o výbavovou linii Reference s metalickým lakem.

Společnost SIXT poskytuje již 100 let služby nejvyšší úrovně v oblasti krátkodobých i dlouhodobých pronájmů vozidel, operativního leasingu a limousine servisu. Co se týče operativního leasingu, čítá flotila obhospodařovaná společností SIXT tři a půl tisíce vozidel. V autopůjčovně SIXT mají zákazníci na výběr více než 500 vozidel s nadstandardní výbavou převážně prémiových značek. Nechybí mezi nimi ani ekologické vozy včetně elektromobilů a automobilů na zemní plyn, které SIXT začal nabízet jako první mezinárodní autopůjčovna. Během několika uplynulých let se ve vozovém parku autopůjčovny SIXT vystřídalo několik stovek vozů SEAT, od malé Ibizy, přes kompaktní Leon, až po Exeo, vlajkovou loď španělské automobilky. SIXT je jedničkou na trhu nejen v České republice, ale i v Německu, Rakousku, Itálii, Ukrajině, Chorvatsku a Polsku. SIXT Česká republika je držitelem mnoha prestižních nezávislých ocenění.

Datum: 30. 7. 2012
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz