Ministerstvo životního prostředí zkouší elektrickou Škodu Octavia

Do projektu testování bezemisní mobility automobilky Škoda se nejnověji zapojilo Ministerstvo životního prostředí České republiky. Vozový park nejvyšší státní instituce, která se v ČR zabývá životním prostředím, rozšířil bílý elektromobil Škoda Octavia Green E Line. Ministerstvo vůz využije v rámci běžné agendy pro služební jízdy v Praze a blízkém okolí. V České republice jezdí celkem 10 testovacích elektromobilů Octavia Combi, které doposud najely více než 70 000 km. Ministerstvo přijalo nabídku a bude testovat zapůjčený elektromobil.

“Budeme jej využívat při dopravě mezi vládou, parlamentem a ministerstvem. Náš rezort sídlí ze všech ministerstev nejdále od zmíněných úřadů. Elektromobil určitě využijeme,“ říká ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Ministerstvo životního prostředí převzalo elektromobil z rukou Petra Pečenky, ředitele Škoda Auto Česká republika. Ve službách státní správy bude tato Octavia sloužit jako služební automobil v běžném, každodenním provozu.

Pro jízdy po Praze a jejím okolí nabízí elektrické kombi více než dostatečný akční rádius 150 km na jedno nabití, což odpovídá průměrnému využití automobilu v evropských městech.

„Těší nás, že se elektromobil Škoda Octavia Green E Line dostal do tak kompetentních rukou jako je Ministerstvo životního prostředí, které ho důkladně otestuje v každodenním provozu“ řekl během předání Petr Pečenka, ředitel Škoda Auto Česká republika.

Na českých silnicích se pohybuje testovací flotila celkem deseti elektromobilů Škoda Octavia Green E Line od března 2012. Mezi účastníky zkušebního provozu patří nejen orgány státní správy, ale také univerzita, významné energetické společnosti či rodina jednoho ze zaměstnanců společnosti Škoda Auto.

Flotila elektromobilů doposud najela více než 70 000 km pouze na elektřinu, a to především ve městě. Škoda Octavia Green E Line vychází z modelu Škoda Octavia Combi.

Elektromotor poskytuje výkon až 85 kW. Z 0 na 100 km/h vůz akceleruje za pouhých dvanáct sekund, maximální rychlost činí 135 km/h. Elektrickou energii čerpá Škoda Octavia Green E Line z lithium-iontové baterie. Dobíjení si vyžádá zhruba dvě hodiny. Dojezd 150 kilometrů na jedno nabití odpovídá požadavkům většiny Evropanů, kteří dojíždějí denně do práce.

Zdroj: www.hybrid.cz