SEAT vyráží o letošních prázdninách do vybraných cyklistických středisek s Novou Ibizou

SEAT vyráží o letošních prázdninách do vybraných cyklistických středisek s Novou Ibizou! Na své pouti po České republice se letní Roadshow Nová Ibiza zastaví na 14 místech, v nichž bude připraven pestrý program pro celou rodinu včetně občerstvení a příležitosti k načerpání nových sil pro další etapu po zvolené cyklostezce. Akce se uskuteční ve spolupráci s vybranými partnery jimiž jsou značky Specialized, ŠkoFIN, Staropramen, Koli a Skittles. Cyklisty bude lákat k zastávce velký stan v barvách značky SEAT, v němž naleznou bar s chlazeným nealko pivem Staropramen a neméně osvěžující malinovou limonádou. Na programu budou zábavné soutěže o hodnotné ceny, ale v hlavní roli budou vystupovat samozřejmě předváděcí vozy Ibiza v praktickém pětidveřovém provedení, třídveřové sportovní kupé Ibiza SC nebo prostorné kombi Ibiza ST pro náročné rodiny.

Na každé akci budou přítomni dealeři SEAT, s nimiž si může každý návštěvník domluvit přímo na místě testovací jízdu v Nové Ibize. Ten, kdo po zkušební jízdě odolá odpočinkovým lehátkům, si může za doprovodu příjemné hudby zasoutěžit na cyklistickém trenažéru. Úkolem pro soutěžící bude projet trať za určitý čas. V provozu bude rovněž servisní koutek pro jízdní kolanávštěvníků, o něž bude pečovat tým hostesek, promotérů a v širokém okolí stanu SEAT také mobilní hlídka nabízející všem cykloturistům příjemné osvěžení na jejich cestě do vytčeného cíle. Hlavní výhrou v soutěži je jízdní kolo Specialized Rockhopper Comp 29 a na vybraných zastávkách letní roadshow budou ve hře také skládací kola SEAT. Mezi další odměny za skvělé výkony v soutěžích patří lahve na kolo Specialized a chlazené nápoje (nealko Staropramen a malinová limonáda Koli).

V neposlední řadě bude také probíhat soutěž o kartu CCS v hodnotě 5000 Kč od společnosti ŠkoFIN. Roadshow Nová Ibiza startuje 5. července ve Slavonicích, odkud se přesune o den později do Třeboně a navazující víkend se bude konat v Hluboké a Telči. V sobotu 14. 7. a v neděli 15. 7. bude následovat Znojmo a Zlín, o týden později pak Jinolice a Ústí nad Labem. Srpnový program letní Roadshow Nová Ibiza bude zahájen v sobotu 5. 8. v Plzni, odkud se na neděli přemístí do nedaleké Prahy. Neděle 12. 8. Je vyhrazena Poděbradům a následující víkend se nová Ibiza předvede cyklistům v Brně a Mikulově. S letošním létem se roadshow rozloučí v sobotu 22. 9. a v neděli 23. 9.v Ostravě.

Nová generace úspěšného španělského modelu SEAT Ibiza uchvátí srdce svým mladistvým, emocionálním designem a jízdními vlastnostmi, které jsou zdrojem nebývalého potěšení z jízdy. Hlavu zase přesvědčí svými inovativními technologiemi a dále vylepšenou funkčností a kvalitou. Co se týče motorů, sahá jejich nabídka od extrémně úsporného modelu Ibiza E-Ecomotive s průměrnou spotřebou 3,4 l/100 km až po výjimečně sportovní Ibizu FR s výkonem 110 kW (150 k). Všem verzím společné jsou zejména následující dvě silné stránky značky SEAT – velmi vysoký standard kvality a vynikají poměr cena/výkon. Masová cykloturistika je významnou hybnou silou českého cestovního ruchu. Během uplynulého desetiletí byla amatérská cyklistika a cykloturistika nejrychleji rostoucím sportovním odvětvím v České republice. Stále více Čechů investuje do cyklistického vybavení, tráví volný čas na kole a jezdí na cyklistické výlety a dovolené. V souvislosti s tím investují regionální samosprávy do výstavby nových cyklistických tras a dalšího zázemí. Zaměření letní Roadshow Nová Ibiza nebylo tedy zvoleno náhodně.

SEAT má navíc k cyklistickému sportu velmi blízko, o čemž svědčí fenomenální biker Jaroslav Kulhavý, který se v roce 2010 zařadil mezi významné české sportovce podporované značkou SEAT. Kulhavý v barvách stáje Specialized Racing se od té doby drží v absolutní světové špičce v závodech cross country na horských kolech. V loňské sezoně snů byl Kulhavý téměř neporazitelný, což mu vyneslo mimo jiné titul mistra světa v cross country horských kol a celkové prvenství ve Světovém poháru. Letošní sezona je pro Jaroslava Kulhavého výjimečná letními olympijskými hrami v Londýně, na něž se pečlivě připravuje. Přestože pro něj bylo před čtyřmi lety 18. místo na olympiádě v Pekingu skvělým úspěchem, sní dnes jezdec stáje Specialized Racing po loňské vydařené sezoně o dalším rozšíření své sbírky cenných medailí. V rámci spolupráce se značkou SEAT jezdí talentovaný český biker ve víceúčelovém sedmimístném vozu Alhambra v provedení Style poháněném úsporným, výkonným a kultivovaným motorem 2.0 TDI CR 103 kW/140 k.

Datum: 28.6.2012
Autor: IVG Tisková zpráva www.seat.cz