Kolo pro život Vrchlabí – Špindl Tour

KPŽ12Po loňské úspěšné premiéře, se uskuteční druhý ročník 23. června 2012, opět pod pořadatelskou taktovkou agentury „EFA“ a startem na vrchlabském náměstí. Soutěžit se bude v 50ti km a také zkráceném 35ti km hlavním závodě. Děti si užijí závodní atmosféru „Junior Trophy“. I letos čeká na občerstvovacích stanicích nejen klasické cyklistické občerstvení, ale také krkonošské speciality. Účastnici „Fitness jízdy“ mohou využít při obou největších stoupáních sedačkové lanovky v Herlíkovicích a ve Sv. Petru ve Špindlu. “Fitnesáci se mohou těšit ještě na jedno překvapení. Při průjezdu Skiareálem Herlíkovice bude rychlostní prémie a vítěz získá opravdu hodnotnou cenu od jednoho z našich partnerů. Zázemí závodu, všechny soutěže juniorských a dětských kategorii a také řada doprovodných akcí, budou v atraktivním prostředí vrchlabského letiště. V rámci doprovodného programu můžete mimo jiné využít testování sjezdových kol Specialized s instruktáží a lanovkou ve Skiareálu Herlíkovice – vše zdarma! Zdarma také dostanou závodníci startující v hlavním závodě slevovou kartu Regioncard. Program večer zakončí „afterparty“.Přijďte si zazávodit, nebo se jen tak příjemně projet po horách.

Základní informace

Datum 23.06.2012
Ukončení přihlášek 18.06.2012
Místo Vrchlabí
Start Vrchlabí – náměstí
Cíl Vrchlabí – letiště
Prezentace Pátek 22.6. od 18:00 – 20:00 hodin
Sobota 23.6. od 8:00 – do 11:00 hodin
Registrace děti končí 30 minut před startem jejich kategorie.
Místo prezentace Vrchlabí – letiště

S Regioncard za zábavou a poznáním. 124 slev! 75 partnerů! 22 měst!

regioncard
Krkonoše regioncard.cz” je první česká regionální karta hosta s širokou škálou výrazných slev u 124 atraktivních služeb ve 22 městech na české i polské straně Krkonoš. Parkování, doprava, lanovky, hotely, muzea, zámky, relax, adrenalin, sport a řada dalších zajímavých atrakcí je tu nyní jen a jen pro vás.
Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Harrachov, Janské Lázně, Mladé Buky, Rokytnice nad Jizerou, Vrchlabí, Černý Důl, Jilemnice, Vítkovice v Krkonoších, Benecko, Svoboda nad Úpou, Temný Důl, Poniklá, Paseky nad Jizerou, Karpacz, Szklarska Poreba, Jelenia Góra, Kowary, Piechowice, Jakuszyce, Bolków.
S Regioncard si Krkonoše opravdu užijete!
Každý závodník startující v 50ti a 35 km hlavním závodě dostane tuto kartu v hodnotě 150,- Kč zdarma. Obdrží také leták slev a v zázemí závodu bude k dispozici stánek s informacemi o této kartě.

Herlíkovice lákají na letní provoz – výzva všem horalům a cyklistům

Ssnowhillpolečnost Snowhill, provozující šest skiareálů po celé České republice, nezahálí ani v létě a lanovky jezdí v Mariánských Lázních a v krkonošských Herlíkovicích. Herlíkovická čtyřsedačková lanová dráha na vrchol Žalý (1019 m n.m.) je v provozu od 16. června a do 30.6. nabízí víkendové jízdy každou celou hodinu od 9 do 17 hodin. Během prázdninových měsíců červenec a srpen je nabídka rozšířena na každý den v týdnu.Tuto lanovku také využijí účastníci Fitness jízdy a ti, kteří využijí testování sjezdových kol.

Pozvánka na 21. Špindlerovskou pouť

poutProgram je bohatý a každý si může vybrat dle vlastního gusta. Slavnostní zahájení proběhne v 10 hodin a poté už poběží na hlavním podiu (na parkovišti vedle pošty) celodenní hudební program, který vystřídá dětské představení i divadlo pro dospělé. Rozhodně si nenechte ujít již tradiční příjezd Krakonoše ve 13 hodin a následné vystoupení Špindleráčku. Naším tipem je představení komika Miloše Knora, kterého znáte z řady televizních pořadů. Zde ve Špindlu představí v 18 hodin své nejlepší skeče z pořadu Na stojáka.Na pouti nebudou chybět koncerty ani doprovodné akce, stánky s řemeslnými výrobky, občerstvení, pouťové atrakce a své umění předvedou i místní hasiči, kteří ukáží vyprošťování zraněných osob z havarovaného vozidla. Přijměte všichni vřelé pozvání v sobotu 23. 6. na Špindlerovskou pouť.

Pár slov o závodě

Loni se ve Vrchlabí jelo Kolo pro život poprvé, a i když bikový závod v Krkonoších není nic lehkého, našel si hned spoustu fanoušků. Určitě k tomu přispěla i perfektní organizace. Teď klepe na dveře druhý ročník. Strartuje 23. 6. 2012. 
Na své si musí přijít úplně každý. Pořadatelé myslí na všechno, takže mohou startovat bikeři nejrůznějších výkonnostních úrovní. Ti nejlepší se samozřejmě vydají na královskou trasu B dlouhou 50 kilometrů se třemi hodně náročnými a dlouhými stoupáními, trasa C na 35 kilometrů je rovněž pro trénované bikery, kteří jsou v kopcích jako doma (čekají na ně jen dva větší).

Všichni účastníci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program. A nebude to jen Krakonoš, který v Krkonoších nesmí u žádné velké akce chybět. „Znovu nabídneme vyhlídkové lety z letiště ve Vrchlabí, děti se budou moci dokonce svézt na koních,“ prozradil Vít Brejša. Závod v Krkonoších, to jsou i krajové kulinářské speciality. Podávat se budou i na občerstvovacích stanicích. „Tradiční sejkory, což jsou takové bramboráčky bez koření potřené máslem a taky výborný jilemnický chleba s čerstvým domácím tvarohem a škvarky. Na občerstvovačce to budou závodníkům servírovat dámy v krkonošských krojích,“ nechal nahlédnout pod pokličku ředitel.

„V rámci závodu jsme připravili ve Skiareálu Herlíkovice a EDEN testování sjezdových kol Specialized s instruktáží a lanovkou. Vše zdarma! Dále bude možnost se tamtéž při Dni otevřených dveří v areálu EDEN seznámit s výhodami ekologického vytápění na pelety,“ uvedl Víťa Brejša z pořadatelského týmu. A co po závodě? Večerní „after party“ na Tréninkovém a Školicím centru TEDEC u letiště!
A jedno překvapení na závěr: každý, kdo se přihlásí na trasu B (50 km) nebo C (35 km), obdrží zdarma Krkonošskou region kartu. A ta stojí za to, protože po jejím předložení můžete uplatnit slevy u 125 poskytovatelů na české i polské straně Krkonoš! Slevy se vztahují na parkování, lanovky, hotely, muzea, zámky, relax, adrenalin, sport a řadu dalších zajímavých atrakcí
 
Vy ještě váháte? Je nejvyšší čas registrovat se online přes web! registrace@kolopro.cz

Výstava vozů Škoda, testovací jízdy a prezentace a prodej Škoda Originálního příslušenství

Prohlédnout budete moci vozy Citigo a Fabia Combi (vůz Citigo bude vybaven Škoda Originálním příslušenstvím), další prvky z kolekce Škoda Originální příslušenství, ukázky skladování a dopravy z kolekce Škoda Originální příslušenství včetně jízdních kol.

Nabídneme vám testovací jízdy s vozy Škoda – celkem 5 vozů. Citigo, Fabia RS / Fabia Monte Carlo aj.

Pro prezentaci Škoda Originálního příslušenství budou využity statické vozy.

Odborníkem z útvaru Bezpečnosti a zkoušky vozů ze Škoda Auto budou prezentovány prvky silniční bezpečnosti. Budou zahrnovat např. školu poutání či balení. Prezentace bude součástí hlavního prezentačního stanu Škoda

Trasy Kolo pro život Vrchlabí – Špindl Tour

Trasa B – 50 km

StartČasový limitVyhlášení výsledkůPřevýšeníStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.
12:00 hod 17:00 hod 16:00 hod 1763 m 550 Kč 650 Kč B – Classic 1.00

Trasa C – 35 km

StartČasový limitVyhlášení výsledkůPřevýšeníStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.Popis trasy
12:30 hod 16:00 hod 16:00 hod 1358 m 550 Kč 650 Kč C – Short 1.00

Bodovaná trasa pro kadety

Trasa D – 33 km Fitness jízda

StartČasový limitPřevýšeníStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.Popis trasy
12:30 hod 16:00 hod 1428 m 350 Kč 350 Kč D – Fitness Jízda 1.00

Fitness jízda se nově nevyhlašuje. Pořadí je pouze orientační

JT – závod odstrkovadel

StartVyhlášení výsledkůStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.
11:50 hod 13:00 hod Zdarma Zdarma odstrkovadla 1.00

JT – děti do 5 let

StartVyhlášení výsledkůStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.
11:20 hod 13:00 hod 100 Kč 100 Kč Z/M 5 1.00

JT – děti 6 – 7 let

StartVyhlášení výsledkůStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.
10:50 hod 13:00 hod 100 Kč 100 Kč M/Z 6-7 1.00

JT – děti 8 – 9 let

StartVyhlášení výsledkůStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.
10:20 hod 13:00 hod 100 Kč 100 Kč M/Z 8-9 1.00

JT – děti 10 – 11 let

StartVyhlášení výsledkůStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.
10:00 hod 13:00 hod 100 Kč 100 Kč M/Z 10-11 1.00

JT – děti 12 – 13 let

StartVyhlášení výsledkůStartovné předemStartovné na místěKategorieKoef.
10:40 hod 13:00 hod 100 Kč 100 Kč M/Z 12-13 1.00