Jak se “škodovka” podívala na Labskou boudu.

Jak se “škodovka” podívala na Labskou boudu

Milý Watsone, začalo to věru prostě. V Městské knihovně v Nymburce se mi dostala do rukou pozvánka na letošní cykloakci Tour de Labe 2012. Na webu organizátora o.s. Labská stezka jsem si kromě podrobností o této letos již šesté jízdě přečetl i výzvu ke spolupráci. Kontaktoval jsem duchovního otce ing. Arch. Jana Rittera a rozhodnutí bylo jednoznačné: hozenou rukavice jsem zvedl.

Po pečlivé přípravě jsme konečně v sobotu 2. června vyrazili do Vrchlabí, kde na náměstí odstartovala hvězdicová jízda na Labskou boudu za podpory zástupce KRNAPu pana Miloše Růžičky. Na Labskou boudu jsem sice necestoval na kole, ale jako řidič doprovodného vozidla, ale mohl jsem si jízdu skvěle vychutnat – doprovodná vozidla, kromě mé “oktávie” ještě i druhé vozidlo od sponzora firmy HAVEX-auto a mikrobusu, měla povolení jízdy až k Labské Boudě. Bylo krásné slunečné počasí a jízda autem ve vrcholových partií Krkonoš mi připomněla cestu po cestě Peer Gynta –  Peer Gynt Vegen – před léty při mém putování Norskem. Labská bouda je zkušebně dostupná zdatným cyklistům, leč přístup řidičům není zpravidla běžnou záležitosti. Jako cyklista si mohu cestu zkusit kdykoliv, a doufám, že všichni cyklisté budou disciplinovaní a zkušební povolení jízdy nebude zrušeno díky několika jedincům, kteří nebudou dodržovat podmínky přístupu.

V podvečer jsme vystoupali k prameni, vzdali hold sponzorům, potěšili se krásnými panoramatickými pohledy na hřebeny, jakož i pohledem k vrcholku Sněžky.Tour de Labe

Druhý den jsme po ránu měli  možnost provést “ranní hygienu” v potůčku Labe nad Labským vodopádem a záhy ještě za chladu vyrazit na cestu kolem Zlatého návrší, přes Horní Mísečky do Vrchlabí. Doprovodná vozidla po celé trase plnila svoji úlohu bez  závad a vytvářena skvělé podmínky všem hrdinům na kolech, kteří se odvážili na cestu Labská bouda – Hradec Králové. Dobře připravené zastávky nabídly nejen občerstvení a doplnění energie, ale i kulturní zážitky, z nich je třeba vyzvednout zejména prohlídku zámecké kaple Zjevení páně ve Smiřicích.

Do Hradce Králové dojeli všichni v pohodě a spokojeně mohli uzavřít první etapu letošní Tour de Labe. Už se jistě všichni těší na začátek července, kdy se mohou vydat ve dnech 7. 7. – 8. 7. 2012 z Hradce Králové přes Pardubice a Lázně Bohdaneč do Poděbrad.

Základem úspěchu bylo i sponzorské vozidlo – octávie – od firmy HAVEX-auto Vrchlabí.

Zdroj: Mgr. Jiří Čenovský