ME v autokrosu v Nové Pace

Důkazem toho je i fakt, že deset dní před uzávěrkou přihlášek ( k 15.6.) již pořadatelé registrují 115! přihlášek od závodníků ze sedmnácti zemí Evropy. Jsou zde i jezdci, kteří nejedou celý seriál, ale startem v Nové Pace si plní každoročně svůj závodnický sen. Jak dodává ředitel závodu Ladislav Tejchman, vliv na vysoký počet přihlášených má i skutečnost, že novopacký závod zahajuje letošní druhou polovinu Mistrovství Evropy. Body ze zdejší červenice budou v konečném součtu hodně důležité. Největší zájem zaznamenává v letošním roce divize Touring Autocross, kde je již více jak dvacet přihlášených, v Buggy 1600 již počet překročil čtyřicítku a v Superbuggy se tomuto číslu úspěšně blíží. Z první desítky průběžného pořadí ve všech kategoriích nechybí prakticky nikdo.
Pořadatelé mají ještě hodně práce na úpravě trati, neboť nedávné prudké lijáky značně poškodily zdejší povrch. Navíc dlouhodobější předpověď počasí slibuje tropická vedra.

HAVEX-auto je tradičním partnerem Autoklubu v Nové Pace a nebude na tomto významném podniku chybět. Ve Štikovské rokli budeme prezentovat vozy SEAT a značku HAVEX-auto. Partnerem akce je pobočka Nová Paka.