Kolo pro život Vrchlabí Špindl Tour

Vrchlabí – Špindl Tour! Závod se koná pod záštitou starostů měst Vrchlabí a Špindlerův Mlýn a díky vstřícnosti zástupců Správy Krkonošského národního parku si bikeři budou moci zazávodit v jednom z nejkrásnějších a nejvyhledávanějších koutů Čech.   

Jak už název závodu napovídá, startuje se z Vrchlabského náměstí, a pokud nebude Trautenberk zrovna tou dobou páchat něco nekalého, přijde se podívat i Krakonoš. Trasa hlavního závodu povede cyklisty napříč přes sjezdovky Bubákov až po vlek „pětistovka“ v Herlíkovicích, odtud dále po Velbloudí cestě přes Rovinka, kde bude první občerstvovačka. Posilněni se vydáte zpočátku po zelené turistické značce až k Bobové dráze ve Špindlerově Mlýně a dolů až do centra města, kde máte šanci se opět občerstvit. Po průjezdu vyhlášeným krkonošským střediskem zamíříte do Svatého Petra a přes potok po žluté až do Strážného, i zde se můžete posilnit na 3.„osvěžovně“. Poslední nápoje a jídlo vás čekají na Hanapetrově pasece. To už se blížíte pomalu k cíli. Ještě vás čeká jízda svážnicí na Tetřeví Boudy. Zde můžete poté nechat své vlasy vykukující z pod helmy rozevlát při 4 km sjezdu lesem a dále pokračovat podél Pekelského potoka do Hornolánovského Lomu. Přes Malé Labe se dostanete až na letiště v Lánově u Vrchlabí, kde bude cíl a zázemí celé akce.
  
Při Open jízdě budete poprvé v historii seriálu KPŽ moci využít pro nejdelší výjezd sedačkovou lanovku na Žalý a odtud se opět napojíte na trať závodu. Kdo jezdí lanovkou nerad, bude moci zvládnout celou trasu na vlastní pohon (Fitnessjízda).

Na občerstvovacích stanicích se budete moci stylově posilnit celou řadou krkonošských specialit. Čekají na vás i takové lahůdky jako je krkonošské kyselo, krkonošský houbový kuba, kulajda, cmunda, škvarkové placky… 

Přihlaste se již teď ZDE na tento vyjímečný závod nebo se pojďte jen tak projet a prožít nevšední den v Krkonoších

A ještě tu máme pro všechny zájemce bonus! Celý víkend se budete pohybovat v atraktivní lokalitě mezi Vrchlabím, Špindlerovým Mlýnem a Černou Horou. Jelikož tato oblast nabízí snad vůbec největší koncentraci outdoorových aktivit a atrakcí v ČR, bude mít organizátor akce připraven tzv. “Kolo pro Pas”, který bude obsahovat většinu těchto atrakcí se zajímavou slevou. Budou to např. vyjížďka na koních, na čtyřkolkách, tandemový let na paraglidu, vyhlídkový let letadlem přímo v cíli závodu, zorbing, obří houpačka, vstup do několika lanových parků, jízdy na bobové a horské dráze, lanové přemostění na přehradě ale i možnost zapůjčení sjezdového biku a jeho vyzkoušení na dvou downhill a freeride tratích ve Špindlerově Mlýně.

mapu stahujte ZDEprofily stahujte ZDE

 Jak už název závodu napovídá, startuje se z Vrchlabského náměstí, a pokud nebude Trautenberk zrovna tou dobou páchat něco nekalého, přijde se podívat i Krakonoš. Trasa hlavního závodu povede cyklisty napříč přes sjezdovky Bubákov až po vlek „pětistovka“ v Herlíkovicích, odtud dále po Velbloudí cestě přes Rovinka, kde bude první občerstvovačka. Posilněni se vydáte zpočátku po zelené turistické značce až k Bobové dráze ve Špindlerově Mlýně a dolů až do centra města, kde máte šanci se opět občerstvit. Po průjezdu vyhlášeným krkonošským střediskem zamíříte do Svatého Petra a přes potok po žluté až do Strážného, i zde se můžete posilnit na 3.„osvěžovně“. Poslední nápoje a jídlo vás čekají na Hanapetrově pasece. To už se blížíte pomalu k cíli. Ještě vás čeká jízda svážnicí na Tetřeví Boudy. Zde můžete poté nechat své vlasy vykukující z pod helmy rozevlát při 4 km sjezdu lesem a dále pokračovat podél Pekelského potoka do Hornolánovského Lomu. Přes Malé Labe se dostanete až na letiště v Lánově u Vrchlabí, kde bude cíl a zázemí celé akce. Při Open jízdě bude poprvé v historii seriálu KPŽ možné využít pro nejdelší výjezd sedačkovou lanovku na Žalý a odtud se opět napojit na trať. Kdo lanovku nerad, může jet celou trasu na vlastní pohon (Fitnessjízda).

Těšíme se na vás!