Škoda – co přinese modelový rok 2012?

Jedná se zejména o nové metalické barvy, nové multimediální funkce a ekologické verze Green tec pro modely Fabia, Roomster a Octavia.

Green tec je nový pojem a jedná se o označení pro modely vybavené systémem start-stop, systémem rekuperace brzdné energie a  pneumatikami se sníženým valivým odporem. Tato výbava vychází z výbav GreenLine, které byly představeny v loňském roce.

Pro SUV Yeti jsou novinkou čtyři barvy střechy (odlišné od barvy karoserie). V nabídce se rovněž objeví nová 16“ hliníková kola Nevis. V interiéru bude nově možnost připlatit si za sklopné opěradlo u spolujezdce (lze jej využít jako stolek). Patrně největší novinkou je příplatkové nezávislé topení na dálkové ovládání. Nově bude tato možnost i pro model Octavia.

Pro Superb budou nově k dispozici odvětrávané přední sedačkynový design kol z lehké slitiny o velikosti 17“ (Laurel) a 18“ (Luxon).
Nové jsou také metalické barvy karoserie: modrá Lava (všechny modely), zelená Malachit (Roomster, Yeti, Superb), šedá Platin (Fabia, Octavia). Navigační systémy Amundsen a Columbus budou nově dodávány včetně mapových podkladů nainstalovaných již z výroby.

Změny se promítnou na vozech vyrobených od 22. kalendářního týdne letošního roku.