Popis ŠKODA Octavia Scout

Design

Prostor pro dobrodružství

Na počátku bylo rodinné kombi s mimořádnou nabídkou místa pro cestující i jejich zavazadla. Přidal se mu inteligentní pohon všech kol, robustní ochranné plasty kolem karoserie, ochranu podvozku, aby se mimo zpevněné cesty cítilo jako doma, a světlá výška byla zvýšena na 171 mm. Tak vznikla ŠKODA Octavia Combi Scout – rodinný suverén se smyslem pro dobrodružství. Ve výbavě má mimo jiné odolné čalounění sedadel. Octavia Combi Scout se neztratí ve volné přírodě ani ve městě.

Dobrodružná varianta modelu Octavia Combi na první pohled upoutá detaily, typickými pro modely Scout a Outdoor z produkce značky ŠKODA: specificky tvarovaný přední a zadní nárazník s výraznou nájezdovou hranou, robustní oplastování kolem spodní části vozu, včetně prahů a lemů podběhů. Unikátní jsou boční ochranné lišty na dveřích a dalším nezaměnitelným detailem jsou plaketky SCOUT na přední masce a pátých dveřích.

Interiér ladí s dobrodružným charakterem modelu Octavia Combi Scout. Logo SCOUT je mimo jiné na volantu a hlavici řadicí páky. K pocitu volnosti přispívá volitelná dvoudílná panoramatická střecha.

Octavia Combi Scout dokazuje, že ovládání moderního vyspělého vozu nemusí být hlavolam. Hlavní důraz byl kladen na ergonomii. Všechny ovládací prvky jsou tak rozmístěny intuitivně a ve snadném dosahu.

Dokonce i stylové detaily vozu Octavia Combi Scout odpovídají nárokům na odolnost v nestandardních podmínkách. Mladoboleslavský „skaut“ vyjíždí na 17" kolech z lehké slitiny ve specifickém designu.

Chcete jezdit autem, kterého si každý všimne, nebo byste raději zůstali nenápadně v pozadí? Barevná paleta modelu Octavia Combi Scout je dost velká, aby si každý mohl vybrat přesně to, po čem touží. Opravdový „skaut“ totiž nemusí nosit stejnokroj v barvě khaki...

Rádi se brodíte zablácenými stezkami, pozorujete zvěř v jejím přirozeném prostředí nebo třeba navštěvujete vzdálené příbuzné, kteří bydlí na stromě uprostřed hlubokého lesa? Když máte dobrodružství v krvi, nestačí vám obyčejné rodinné auto. Potřebujete expediční speciál pro každý den – takový jako je nová ŠKODA Octavia Combi Scout.

ŠKODA Octavia Combi výjimečným způsobem spojuje vysokou funkčnost s dynamickou elegancí. Její design zaujme čistotou, precizností a perfektními proporcemi od přední části až po záď.

Silueta vozu dynamicky plyne od čelního skla k zadnímu oknu bez nadbytečných, rušivých prvků. Vysoká „Tornádo“ linie zdůrazňuje vyvážené, ostře řezané tvary boků.

Bezpečnost

Vynikající jízdní vlastnosti i mimo zpevněné cesty, moderní pohon všech kol a robustní offroadový vzhled - to je nová ŠKODA Octavia Scout, která právě rozšířila řadu modelů s pohonem 4x4.

Bezpečnost na 5 hvězdiček

Vysoká úroveň bezpečnosti umožnila modelu ŠKODA Octavia získat pět hvězdiček v nárazových testech Euro NCAP. Cestující se mohou spolehnout na moderní asistenční systémy, komplexní řešení pasivní bezpečnosti s až devíti airbagy, stejně jako na stabilní a předvídatelné jízdní vlastnosti.

Asistenční systémy pro vyšší úroveň komfortu a bezpečí

Octavia má k dispozici rozsáhlý seznam asistenčních systémů, díky kterým je cestování bezpečnější a zároveň pohodlnější. Elektroničtí pomocníci dokáží rozpoznat dopravní značky, nebo třeba začít brzdit ještě dříve, než si řidič uvědomí nebezpečí. Můžete se na ně spolehnout na dálnici stejně jako ve městě. Jednoduše řečeno, ve voze Octavia je vaše každodenní cestování tak bezpečné a pohodlné, jak je to jen možné.

Simply clever

Jakkoliv je Octavia Combi Scout navržena pro specifika aktivního životního stylu, stále si zachovává všechny kvality nejprodávanější modelové řady značky ŠKODA. To zahrnuje například dostatek místa pro 5 cestujících a 610 litrů pro jejich zavazadla. K tomu přidává řadu moderních asistenčních systémů, výkonné a přitom úsporné motory nebo četná „Simply Clever“ řešení. V celkovém součtu je tak Octavia Combi Scout skvěle připravena plnit všechny úkoly, které před ni běžný život postaví.

Chytrý nákladový prostor

Se zavazadlovým prostorem o objemu 610 litrů se ŠKODA Octavia Combi řadí na vrchol své třídy. Zadní opěradla je možno pohodlně sklopit zevnitř zavazadlového prostoru jediným pohybem páčky – pak se nákladový prostor zvětší na 1740 litrů. Pořád se vám to zdá málo? Se sklopeným opěradlem sedadla spolujezdce je možné přepravovat předměty o délce až 2,92 m.

S Octavií Combi je nakládání a vykládání nákladu zcela jednoduché. Jen stiskněte tlačítko a elektricky ovládané páté dveře se začnou otevírat. Dalším stiskem tlačítka se zavazadelník zase uzavře.

Prostor na rozdávání

Když se řekne „obří prostor“, okamžitě se vám vybaví ŠKODA Octavia Combi. Není mnoho vozů, které by v této třídě nabízely delší interiér (1 782 mm) nebo více prostoru pro kolena vzadu (73 mm). Navíc tu je spousta místa pro vaše myšlenky a sny..... zkrátka pro vaši hlavu: nad předním sedákem je to ke stropu skvělých 983 mm, nad zadním dokonce velkorysých 995 mm!

Technologie

Síla a jistota pod kapotou

Paleta motorů pro model ŠKODA Octavia Combi zahrnuje celou řadu moderních jednotek s vysokým výkonem a nízkou spotřebou. Tři z nich jsou k dispozici pro vůz Octavia Combi Scout: dva naftové agregáty a jeden benzinový motor.

Všechny motorizace jsou spojeny s inteligentním pohonem všech kol, realizovaným systémem s mezinápravovou spojkou Haldex 5. generace. Standardem je navíc Green tec – balíček opatření pro snížení spotřeby, v němž nechybí systém Start-Stop a rekuperace brzdné energie.

Bezín

1,8 TSI/132 kW (6stupňové DSG)

Nafta

2,0 TDI/110 kW (6stupňový manuál)
2,0 TDI/135 kW (6stupňové DSG)