Popis SEAT X-PERIENCE

Design a fotogalerie

SEAT Leon X-PERIENCE

Život je dobrodružství bez ohledu na to, pro jakou trasu se rozhodnete. Objevujte nové cesty s úžasným novým modelem SEAT Leon X-PERIENCE Kombi, koncipovaným pro všechny druhy cest a každý den bude díky němu nezapomenutelným zážitkem.

Nejnovější člen rodiny Leon kombinuje nádherný design s nejmodernější technikou a optimální provozní vlastnosti s překvapivou všestranností. Nový SEAT Leon X-PERIENCE Kombi s trvalým pohonem všech kol a výbavou pro jakékoli cesty nabízí naprostou radost z jízdy v městské džungli i mimo zpevněné vozovky. Nastal čas, abyste si i vy vybrali svou cestu.

Design a fotogalerie

Nový SEAT Leon X-PERIENCE přebírá svalnaté linie modelu Leon ST Kombi, ale přidává k nim ještě víc sportovní dynamiky, aplikací řady robustních prvků pro jízdu po všech druzích cest, které dokonale využívají schopností pohonu všech kol. Na přání dodávané chromované koncovky výfukové soustavy působivě završují celkový vzhled vozu a zdůrazňují jeho výkon, zatímco různé další prvky, mezi něž patří boční prahy a vnější okraje blatníků vpředu a vzadu, chrání karoserii a zdůrazňují dynamický charakter vozu.

Dvojitá koncovka výfukové soustavy

Dvojitá koncovka výfukové soustavy.

Přední a zadní nárazníky X-PERIENCE

Přední a zadní nárazníky X-PERIENCE

Exkluzivní přední a zadní nárazníky X-PERIENCE jsou umístěny na karoserii o trochu níž, což umocňuje sportovní charakter vozu a zvyšuje ochranu při jízdě v nejnáročnějších podmínkách. Hliníkové ozdobné prvky na obou náraznících dodávají přídi a zádi osobitý vzhled.

Zvýšený podvozek

Zvýšený podvozek

Podvozek modelu Leon X-PERIENCE Kombi má o 15 mm vyšší světlou výšku než Leon ST, což oceníte při jízdě mimo zpevněné cesty. Zvýšený podvozek dodává modelu X-PERIENCE také mimořádně robustní vzhled na silnici.

Kola

Exkluzivní 17“ nebo 18“ kola z lehkých slitin X-PERIENCE vyjadřují autentický styl vozu pro jízdu po jakýchkoli cestách. Konstrukce těchto kol byla upravena pro jízdu po nejrůznějších površích a poskytuje vyšší úroveň stability i přizpůsobivosti ve všech jízdních podmínkách.

Interiér

Interiér

Jedinečný interiér modelu Leon X-PERIENCE Kombi přináší prémiovou atmosféru, která umocňuje zážitky z jízdy, díky výjimečnému stylu a kvalitě i použití exkluzivních materiálů. K osobitému vzhledu interiéru přispívají rovněž detaily, mezi něž patří oranžové prošívání a exkluzivní logo X-PERIENCE na volantu a řadicí páce.

Zavazadlový prostor

Zavazadlový prostor

Obrovský zavazadlový prostor modelu Leon X-PERIENCE Kombi nabízí výjimečnou všestrannost pro dlouhé víkendové akce nebo skvělé užitné vlastnosti pro každodenní provoz. Zavazadlový prostor má objem 587 litrů při plném obsazení všech sedadel. Je-li zapotřebí větší přepravní kapacita, umožní funkce KOMFORTNÍ SKLOPENÍ ZADNÍCH SEDADEL jejich rychlé sklopení, čímž se prostor za předními sedadly zvětší na obrovských 1 470 litrů.

Exkluzivní čalounění

Exkluzivní čalounění

Čalounění z velmi kvalitních tkanin doplňují povrchové úpravy interiéru modelu Leon
X-PERIENCE Kombi. Zvolit si můžete také sportovní eleganci černého a šedého čalounění, sofistikovanou hnědou Alcantaru s oranžovým prošíváním nebo elegantní čalounění sedadel černou kůží.

Sportovní sedadla

Sportovní sedadla

Elegantní sportovní sedadla poskytují ještě více komfortu a bezpečnosti při jízdě po jakékoli cestě, dokonce i po těch nejnáročnějších. Výrazné boční polštáře poskytují výborné boční vedení při průjezdu zatáčkami a umožňují lepší ovládání vozidla v extrémních jízdních situacích.

Přístrojová deska

Přístrojová deska

Přístrojová deska modelu Leon X-PERIENCE Kombi je orientována na řidiče a navržena s ohledem na maximální funkčnost. Elegantně tvarovaná přístrojová deska umocňuje výjimečné kouzlo tohoto vozu a může být na přání vybavena navigačním systémem High, který nabízí kompletní škálu multimediálních zážitků v kombinaci s navigací ovládanou na dotykovém displeji.

Bezpečnost

LANE ASSIST pro jízdu v jízdním pruhu

LANE ASSIST

Nebezpečnému vyjetí z jízdního pruhu zabrání asistent Lane Assist pro jízdu v jízdním pruhu. Tento chytrý bezpečnostní systém používá videokameru pro sledování vozovky před vozem a zasahuje při nežádoucí změně směru jízdy, způsobené únavou nebo nepozorností řidiče.

Senzor únavy řidiče

Senzor únavy řidiče

Tento bezpečnostní prvek sleduje chování řidiče a analýzou pohybů volantu kontroluje jeho bdělost. Při náznaku únavy je řidič na tuto skutečnost upozorněn s doporučením přestávky k odpočinku.

Multikolizní brzda

Multikolizní brzda

Tento bezpečnostní systém v případě nehody aktivuje brzdy modelu SEAT Leon X-PERIENCE Kombi, aby zabránil následným nárazům nebo snížil jejich intenzitu, a předešel tak dalšímu poškození vozidla nebo poranění posádky.

Front Assist

Front Assist

Front Assist společně s adaptivním tempomatem ACC (Adaptive Cruise Control) sleduje dopravu před vozem. Pokud zaznamená nebezpečí, upozorní vás, abyste zasáhli. Nebudete-li reagovat, následuje další upozornění a uvedení brzdové soustavy do pohotovostního stavu pro případné brzdění, aby se zabránilo kolizi.

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel při jízdě za tmy automaticky ztlumí světla před protijedoucími vozidly, aby zabránil oslňování ostatních řidičů a zvýšil bezpečnost silničního provozu. S asistentem dálkových světel už nebudete zapomínat na přepínání dálkových světel kvůli protijedoucím vozidlům, protože přepínání bude probíhat automaticky, aniž byste museli cokoli ovládat.

Technologie

4DRIVE – pohon všech kol

4DRIVE – pohon všech kol

Trvalý pohon všech kol v novém modelu Leon X-PERIENCE Kombi si poradí i s nejtěžšími provozními podmínkami a v každé myslitelné jízdní situaci nabízí výrazné zvýšení úrovně provozních vlastností a bezpečnosti. 4Drive používá nově vyvinutou vícelamelovou spojku s hydraulickým ovládáním a elektronickým řízením, aby mohl poskytovat výjimečnou trakci na jakémkoli povrchu.

SEAT Drive Profile

4DRIVE – pohon všech kol

SEAT Drive Profile vám umožňuje nastavit si svůj vůz X-PERIENCE pro danou situaci, změnou charakteristiky posilovače řízení, škrticí klapky a převodovky DSG ve třech režimech – Eco, Comfort a Sport. V režimu Individual si můžete sestavit také vlastní nastavení. SEAT Drive Profile zahrnuje i generátor zvuku v blízkosti motoru, díky němuž je zvukový projev motoru ještě kultivovanější.

Agilní podvozek

Agilní podvozek

Leon X-PERIENCE Kombi reaguje spontánně a precizně na pohyby volantu a každou zatáčku zvládne s klidnou stabilitou. Přední náprava typu McPherson s pomocným rámem poskytuje výjimečnou agilitu a citlivé reakce. Vzadu je čtyřprvkové zavěšení, které přenáší podélné a příčné síly nezávisle na sobě.

Adaptivní regulace podvozku DCC

Adaptivní regulace podvozku DCC (Dynamic Chassis Control) je vyspělý systém, který inteligentně upravuje nastavení podvozku modelu X-PERIENCE v závislosti na jízdních podmínkách. Každou sekundu jsou signály z řídicí jednotky DCC odesílány do tlumičů, které upravují reakci řízení a odpružení pro ještě preciznější a agilnější jízdu.

Adaptivní tempomat ACC

Adaptivní tempomat ACC

Adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) automaticky přizpůsobuje rychlost jízdy dopravním podmínkám na silnici. Při zapnutém tempomatu vypočítává ACC vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a automaticky brzdí, pokud vozidlo vpředu začne náhle zpomalovat.

Přední LED světlomety

Přední LED světlomety

Osobitý charakter vozu vyjadřují přední LED světlomety, které nejenže vypadají skvěle, ale zvyšují i vaši bezpečnost. LED světlomety vpředu i vzadu poskytují lepší viditelnost a osvětlení s podobnou intenzitou a barvou jako u denního světla, takže snižují zatížení očí. LED světlomety mají minimální spotřebu energie, tlumená světla odebírají jen 20 wattů na každé straně. Tyto světlomety mají také výjimečně dlouhou životnost a jsou navržené tak, aby vydržely po celou dobu životnosti vozidla.

Převodovka DSG

Na přání dodávaná dvouspojková převodovka DSG (Direct-Shift Gearbox) poskytuje výjimečně citlivé řazení v závislosti na jízdních podmínkách a bleskové reakce na každou změnu režimu jízdy. Součástí DSG jsou praktické páčky na volantu pro manuální řazení.

Navigační systém High

Navigační systém High

Nová generace automobilových navigačních systémů přináší řadu vylepšení, včetně 6,5"“ dotykového displeje s větším rozlišením, zobrazování map v režimu 3D a vyspělého hlasového ovládání. A když jste bezpečně na cestě do svého cíle, užívejte si přehrávače médií, uložených na pevném disku s kapacitou 10 GB, který umožňuje prohlížení fotografií, vyhledávání písní, posílání zpráv SMS a připojení mobilních zařízení. Vše máte snadno pod kontrolou prostřednictvím displeje na přístrojové desce.

Informační a zábavní systém

Informační a zábavní systém

Ovládejte své multimediální zážitky z přístrojové desky vašeho vozu Leon X-PERIENCE Kombi, a to intuitivně pomocí stejných pohybů prsty, jako na chytrém telefonu. A skutečně působivé zážitky z poslechu zajistí na přání dodávaný SEAT Sound systém s výkonem 135 W a s deseti reproduktory.

Nová generace navigačního systému.

Palubní počítač

Palubní počítač

Palubní počítač vás prostřednictvím displeje v panelu sdruženého palubního přístroje průběžně informuje o aktuálních hodnotách okamžité nebo průměrné spotřeby paliva. Na základě toho vypočítává dojezd na zbývající palivo v nádrži, aby si řidič mohl včas zvolit co nejhospodárnější styl řízení.

Panoramatické střešní okno

Panoramatické střešní okno

Elektricky ovládané panoramatické střešní okno se otevře na dotek tlačítka a umožňuje výhled z interiéru modelu Leon X-PERIENCE do všech stran.