Popis SEAT Leon ST

Design a fotogalerie

Nový SEAT Leon ST. Kombi s dokonalou kombinací prostoru, s nímž bude každý okamžik důležitý. Kultovní design se v něm snoubí s vyspělou technikou, kterou si budete užívat.

Nový Leon ST kombinuje nejlepší jízdní dynamiku a komfort, ať chcete projíždět městem, dojet stylově do práce, vydat se za novým dobrodružstvím nebo podnikat cokoli jiného. Nový Leon ST je připraven, ať vás zavedou vaše cesty kamkoli. Nový SEAT Leon ST. Kombi s dokonalou kombinací prostoru, s nímž bude každý okamžik důležitý. Kultovní design se v něm snoubí s vyspělou technikou, kterou si budete užívat.

Nový SEAT Leon ST má stejně nádherné křivky ve stylu hatchbacku a ostré hrany jako ostatní členové rodiny Leon. Nejenže hravě projede každou zatáčku a v klidu za sebou zanechá rovné úseky, ale při každé jízdě vás bude stále znovu překvapovat svým inovativním přístupem k designu. Pod štíhlými proporcemi se ukrývá zavazadlový prostor o objemu 587 litrů a systém KOMFORTNÍHO SKLOPENÍ ZADNÍCH SEDADEL, díky němuž se velký zavazadlový prostor během okamžiku zvětší na ještě pozoruhodnějších 1 470 litrů.

Kola

Pokud je velikost nejdůležitější, můžete si individualizovat váš Leon ST koly z lehké slitiny přesně podle vašich představ. Průměr ráfku 16"? 17"? Nebo 18"? Volba je na vás. Ať jste vyznavačem sportovního nebo klasického vzhledu, naše pečlivě prověřené pneumatiky a kola z lehké slitiny dokonale doplní váš zcela nový SEAT Leon ST

Vnitřní design

Pokud na vás silně zapůsobil exteriér kombi SEAT Leon ST, pak Vás jeho interiér zajisté zcela ohromí. Naši inženýři použili nejkvalitnější materiály a nejlepší techniku, aby vytvořili prostor, v němž si budete moci užívat komfortní jízdu, panoramatický výhled a propojení se světem bez ohledu na to, kam vás cesta zavede.

Prostornost

Rozměry modelu SEAT Leon ST byly zvoleny tak, aby bylo možné vytěžit maximum z každé příležitosti. Při jízdě ve městě oceníte jeho kompaktní rozměry, zatímco do prostorného interiéru naložíte vše potřebné pro dobrodružný víkend. S objemem zavazadlového prostoru od 587 do 1 470 litrů budete mít dostatek místa pro cokoli a kohokoli, abyste se mohli i na cestách cítit jako doma.

Sklopná sedadla

Určitě je potěšitelné, že vám SEAT Leon ST poskytne velký vnitřní prostor. Budete-li ovšem potřebovat prostoru ještě víc, můžete ho snadno zvětšit během okamžiku pomocí systému KOMFORTNÍHO SKLOPENÍ ZADNÍCH SEDADEL. Zatažením páčky změníte uspořádání interiéru ve prospěch maximálního zavazadlového prostoru, do něhož naložíte vše od jízdních kol až po cokoli potřebné pro grilování. A se sklopným předním sedadlem spolujezdce vytvoříte prostor i pro přepravu ještě větších předmětů.

Příjemné osvětlení interiéru s LED diodami

Po usednutí do nového modelu Leon ST si můžete vytvořit vlastní atmosféru pro jízdu. Příjemné osvětlení interiéru s diodami LED nabízí výběr dvou barev světla – bílé pro pohodlné cestování a červené pro sportovnější zážitky z jízdy. Musíte se jen rozhodnout, jak si chcete cestu užít.

Bezpečnost

Agilní podvozek

SEAT Leon ST má výhodu stejně agilního podvozku jako ostatní členové rodiny Leon. Výsledkem je kombi, které s pohotovými reakcemi projede plynule každou zatáčku a suverénně si poradí s rovnými úseky. Podvozek zkonstruovaný s ohledem na maximální komfort, výkon a preciznost vám poskytne nejdynamičtější zážitky z jízdy.

SEAT Drive Profile

Nový SEAT Leon ST nabízí řadu jízdních režimů, které se přizpůsobí vaší náladě nebo jízdním podmínkám. Výběrem ze čtyř režimů – Normal, Sport, Eco a Individual – budete moci ovlivnit citlivost řízení, příjemné osvětlení, zvuk motoru díky funci Sound Actor (pouze pro 1.8 TSI 180 k) a charakteristiku pedálu plynu, čímž dodáte jízdě na rozmanitosti a emotivnosti. A u verzí s automatizovanou převodovkou DSG ovlivní volba režimu okamžiky řazení, které podle potřeby podpoří klidnou jízdu po městě nebo sportovní preciznost. Žádné dvě jízdy nemusejí být stejné.

Adaptivní regulace podvozku DCC

DCC upravuje charakteristiku tlumičů v závislosti na stavu vozovky a jízdních podmínkách, aby byla zajištěna nejvyšší úroveň sportovních vlastností a komfortu. Speciální tlumiče přijímají v milisekundovém taktu signály z řídicí jednotky, aby byla v každé fázi jízdy zajištěna optimální tlumicí síla při pohybech kol nahoru a dolů. Výsledkem je harmonická, dynamická a komfortní jízda.

Front Assist

Pokud přepravujete lidi a věci, které jsou pro vás nejcennější, uklidní vás vědomí, že máte po ruce pomocníka, jenž bdí nad vaší bezpečností. Front Assist používá radar se středním dosahem, a plní tak funkci „bdělého spolujezdce“, který sleduje dění před vozem. Pokud systém detekuje před vozem objekt, který by mohl způsobit srážku, upozorní vás, abyste se mu mohli vyhnout. Nebudete-li reagovat, následuje další upozornění a brzdová soustava se připraví na nouzové brzdění, jímž by bylo možné srážku odvrátit nebo zmírnit intenzitu nárazu. Je to praktická funkce, která vám pomůže zachovat vaši bezpečnost a celistvost vašeho vozu.

Lane Assist

Nový SEAT Leon ST požívá výhod nejlepších asistenčních systémů. Lane Assist používá videokameru ke sledování a analýze značení na silnici, a pokud systém odhalí, že se vozidlo chystá opustit svůj jízdní pruh, automaticky zasáhne. Řidič může kdykoli snadno prosadit svou vůli. Pokud jste však rozptýleni a nedáváte dostatečný pozor, mohl by to být bezpečnostní systém, který budete nejvíc milovat.

Senzor únavy řidiče

Nový SEAT Leon ST požívá výhod nejlepších asistenčních systémů. Lane Assist používá videokameru ke sledování a analýze značení na silnici, a pokud systém odhalí, že se vozidlo chystá opustit svůj jízdní pruh, automaticky zasáhne. Řidič může kdykoli snadno prosadit svou vůli. Pokud jste však rozptýleni a nedáváte dostatečný pozor, mohl by to být bezpečnostní systém, který budete nejvíc milovat.

Multikolizní brzda

Systém automatického brzdění po kolizi modelu nový SEAT Leon ST začne po srážce s překážkou brzdit, aby zabránil následným kolizím nebo zmírnil jejich intenzitu. Je to skvělý příklad techniky, která zvyšuje bezpečnost všech účastníků silničního provozu.

Technologie

ACT Motory

Dechberoucí systém vypínání válců ACT odpojí vstřikování 2. a 3. válce v případě ideálních podmínek, kdy není třeba aktivně akcelerovat. Výsledkem je efektivní jízda s nižší spotřebou a nižší produkcí emisí. Deaktivace válců sníží spotřebu o 0.4 l každých 100 kilometrů a dalším výsledkem je i snížení produkce emisí o 10 gramů CO2 na každý kilometr. S touto poslední technologií na trhu se značka posunula zase o krok dále na poli vysoce efektivních a úsporných motorizací, které jsou šetrné vůči životnímu prostředí a produkují ještě méně emisí.

4DRIVE

4Drive je nová technologie pro SEAT Leon ST, která elektronicky monitoruje podmínky silnice a poskytuje pohon všech čtyř kol, když je potřeba. 4Drive je navržen tak, aby se vyrovnal i těm nejhorším silničním podmínkám, což znamená, že Leon ST si poradí se vším, co bude třeba.

Paket Family

U tak všestranného kombi, jakým je SEAT Leon ST, je nepravděpodobné, že v něm budete cestovat sami. Exkluzivní paket Family obstará pohodlí a zábavu i pro všechny ostatní. Dětské tváře ochrání před ostrými slunečními paprsky sluneční clony na oknech bočních dveří vzadu, zatímco ze zadní strany opěradel předních sedadel lze vyklopit stolky vhodné například pro karetní hry, malování a další činnosti.

Adaptivní tempovat

Nový SEAT Leon ST nabízí přednosti našeho adaptivního tempomatu ACC (Adaptive Cruise Control). Nastavíte požadovanou rychlost jízdy a vzdálenost od vozu jedoucího vpředu. Na prázdné silnici udržuje vámi nastavenou rychlost, ale pokud jede vozidlo vpředu pomaleji, systém automaticky přibrzdí, aby zůstal zachován bezpečný odstup. A to znamená, že můžete pohodlně sedět, relaxovat a užívat si jízdy.

EASY CONNECT

Žádná cesta by nebyla dokonalá bez zábavy. Naštěstí nový SEAT Leon ST má pro její zajištění jedny z nejlepších předpokladů na trhu. Díky systému SEAT Easy Connect budete mít v dosahu prstů nejlepší zábavní a navigační funkce s uživatelsky přívětivým dotykovým displejem. Budete si moci připojit svůj telefon, poslouchat oblíbenou hudbu a zároveň včas dojedete do cíle. A co se týká vašeho výběru hudby na cestu, není lepší způsob, než si jej v modelu Leon ST poslechnout prostřednictvím audiosystému SEAT SOUND SYSTÉM s devíti reproduktory a sytými basy subwooferu.

Navigační systém

Mějte oči na silnici a odpočiňte si od chytrého telefonu. Místo něj se seznamte s navigačním systémem SEAT s dotykovým displejem, který lze ovládat rovněž slovními povely díky chytré technologii rozpoznávání hlasu. Můžete se směle vydat na objevitelské cesty, protože se nikdy neztratíte a vždy naleznete cestu zpět.

DSG s pádly řazení na volantu

Projíždění zatáček i klidná jízda po rovince bude ještě zábavnější díky mimořádně rychlým reakcím dvouspojkové převodovky DSG nabízené pro nový SEAT Leon ST. S pádly na volantu pro manuální řazení, na jejichž povely převodovka reaguje během zlomku sekundy, pocítíte okamžitě výkon a rychlé reakce tohoto modelu kombi – to znamená, že budete svrchovaným pánem situace.

LED světlomety

Diody LED nahrazují konvenční halogenové žárovky v zadních svítilnách a tlumených i dálkových světlometech. Prakticky bezúdržbové LED světlomety poskytují světlo, které je hodně podobné přirozenému dennímu světlu, čímž se při jízdě za tmy snižuje namáhání očí a únava řidiče. Navíc je velmi pravděpodobné, že LED diody vydrží svítit po celou dobu životnosti vozidla, protože mají přibližně desetkrát delší životnost než běžné halogenové žárovky. Charakteristický vzhled světel LED pro denní svícení zdůrazňuje osobitý design tohoto kombi.

Panoramatické střešní okno

Pokud chcete objevovat svět, pak zajisté přivítáte možnost vidět ho ze všech úhlů. Nový SEAT Leon ST je vybaven elegantním panoramatickým střešním oknem, díky němuž budete moci se svými spolujezdci pozorovat vše nad silnicí až po teplé paprsky letního slunce nebo noční oblohu posetou hvězdami. Stačí se jen pohodlně usadit a užívat si nádherného výhledu.