Popis SEAT Leon CUPRA

Design a fotogalerie

Leon Cupra

S příchodem nového člena rodiny modelů Leon dosahuje naše legendární řada modelů CUPRA vrcholného vyjádření sportovního výkonu a dynamického designu.
Nový SEAT Leon CUPRA je dokonalým vyjádřením závodního ducha značky SEAT. S ohromujícími liniemi v kombinaci s přesvědčivou hospodárností a každodenní využitelností nenajde na silnici přemožitele.
SEAT Leon CUPRA, vybavený nejmodernější technikou včetně nové generace motorů s dvojitým vstřikováním a celkově precizní konstrukcí, se zaměřuje na jedno: maximální radost z jízdy.

Design

SEAT Leon CUPRA 280 je poháněn motorem TSI s výkonem 280 k a dvojitým vstřikováním, nejvýkonnějším motorem, který jsme kdy uložili pod kapotu sériově vyráběného vozu. Tento vůz zaujme rovněž různými stylistickými doplňky, jako jsou leskle černé aerodynamické kryty vnějších zpětných zrcátek, zadní spoiler v barvě karoserie a červené brzdové třmeny s exkluzivním logem CUPRA. Jsou to stylistické prvky, které naznačují, že tento vůz má svůj původ na závodním okruhu, a maximalizují dva atributy, které nás inspirovaly, když jsme se rozhodli vytvořit vůz pro vrcholné zážitky z jízdy: hospodárnost a emoce.

Exkluzivní kola

Exkluzivní kola

Dynamický podvozek modelu SEAT Leon CUPRA spočívá hrdě na speciálně navržených kolech z lehké slitiny, jejichž konstrukce je připravena na obrovské zatížení, jemuž mohou být vystaveny u vozu s tak výjimečnými jízdními vlastnostmi. Model CUPRA 280 nabízí exkluzivní 19“ kola lakovaná odstínem titanu, jež dodají vašemu vozu CUPRA nezaměnitelný sportovní náboj.

LED světlomety

LED světlomety

LED světlomety vpředu a vzadu jsou součástí standardní výbavy a jsou mírně nakloněny, což dodává modelu SEAT Leon CUPRA impozantní vzhled na silnici. Ale nejde tu jen o styl – energetická hospodárnost a maximální viditelnost jsou další dva příklady předností této nejmodernější osvětlovací techniky.

Přední maska chladiče CUPRA

Přední maska chladiče CUPRA

Osobitým stylistickým prvkem modelu SEAT Leon CUPRA je velký centrální otvor pod maskou chladiče, který přivádí nejen větší množství vzduchu nezbytné pro chlazení výkonného motoru, ale propůjčuje modelu Leon CUPRA také ještě dynamičtější tvář s rozhodným výrazem.

Spoiler CUPRA

Spoiler CUPRA

Závodní DNA modelu Leon CUPRA je patrná i na zadním spoileru, který byl navržen a optimalizován tak, aby snižoval aerodynamický odpor vzduchu. Jeho nádherné tvary podtrhují sportovní profil vozu.

Dvojité koncovky výfuku

Dvojité koncovky výfuku

Viditelné dvojité koncovky výfuku, které vyčnívají ze zadního difuzoru, odvádějí rychleji a účinněji výfukové plyny z válců, aby mohl motor poskytovat vyšší výkon. A společně s exkluzivními nárazníky modelu CUPRA vypadají navíc skvěle při pohledu z čelního okna každého vozu, kolem něhož se proženete.

Ještě prémiovější zážitky z jízdy a více stylu vnášejí do interiéru modelu CUPRA 280 leskle černé nebo chromované ozdobné prvky a na přání dodávaná nebo kůží čalouněná skořepinová sedadla s bílým prošíváním.

Volant CUPRA

Volant CUPRA

Kůží obšitý sportovní volant v jedinečném designu pro model CUPRA je ve spojení s převodovkou DSG, dodávanou na přání, vybaven integrovanými pádly pod volantem pro manuální řazení. Jakmile uchopíte do rukou jeho kůží ručně obšitý věnec, už jej nebudete chtít pustit.

Anatomicky tvarovaná sedadla

Anatomicky tvarovaná sedadla

CUPRA je vybavena anatomicky tvarovanými sportovními sedadly s vynikajícími bederními opěrkami, která poskytují maximální pohodlí. Dodávají se s čalouněním z tmavě šedé Alcantary s bílým prošíváním nebo s černým celokoženým čalouněním, rovněž s bílým prošíváním. Pro extrémní boční vedení a ještě více strhující jízdu si můžete zvolit na přání nabízená skořepinová sedadla, nabízená pro Leon CUPRA 280.

LED osvětlení interiéru

LED osvětlení interiéru

Dekorační osvětlení interiéru diodami LED umocňuje v prostoru pro cestující modelu SEAT Leon CUPRA prémiovou atmosféru. Ambientní osvětlení zároveň nabízí cestujícím ještě lepší orientaci a navozuje pocit ještě velkorysejšího prostoru. Prostřednictvím voliče jízdních režimů SEAT Drive Profile CUPRA, si řidič může upravovat barvu LED diod – v režimu CUPRA mohou zářit červeně, ve standardním nastavení jsou bílé.

Hliníkové kryty pedálů

LED osvětlení interiéru

Dalším osobitým prvkem vnitřní výbavy modelu Leon CUPRA jsou elegantní hliníkové kryty pedálů, navržené pro maximální potěšení z jízdy.

Bezpečnost

Front Assist

Front Assist

Stejně jako adaptivní tempomat ACC sleduje Front Assist vpředu jedoucí vozidla. Pokud zaznamená nebezpečné přiblížení, upozorní vás, že máte zasáhnout. Jestliže tak neučiníte, následuje další upozornění a brzdová soustava je uvedena do pohotovostního stavu, aby byla připravena na brzdění ve snaze zabránit kolizi.

Asistent dálkových světel

Asistent dálkových světel při jízdě za tmy automaticky ztlumí vaše světlomety před přibližujícími se vozidly, aby nebyli ostatní řidiči oslňováni, čímž zvyšuje bezpečnost. S asistentem dálkových světel už nikdy nezapomenete ztlumit světlomety před protijedoucími vozidly, protože mezi dálkovými a tlumenými světly přepíná automaticky, aniž byste museli něco dělat.

Lane Assist

Lane Assist

Tento inovativní prvek bezpečnostní výbavy používá ke sledování silnice videokameru, a pokud zaznamená, že vůz opouští svůj jízdní pruh, automaticky na to upozorní a upraví směr jízdy. Řidič může kdykoli snadno zasáhnout a funkci deaktivovat.

Senzor únavy řidiče

Lane Assist

Tato funkce průběžně sleduje chování řidiče za volantem, aby zajistila ještě vyšší bezpečnost na dlouhých únavných cestách. Z analýzy pohybů volantem vyhodnotí případnou únavu řidiče. Při jakémkoli náznaku únavy je řidič upozorněn s doporučením, aby si udělal přestávku k odpočinku. Je to další způsob, jak s vámi bude SEAT Leon CUPRA 280 spolupracovat, abyste se dostali bezpečně do svého cíle.

Multikolizní brzda

Multikolizní brzda

Dojde-li k nejhoršímu a stanete se obětí nehody, aktivuje SEAT Leon CUPRA brzdy, aby se zabránilo dalšímu nárazu nebo se zmírnil rozsah poškození vozu či poranění posádky. Jsou to právě tyto okamžiky, v nichž oceníte, že Leon CUPRA je schopen poradit si i s těmi nejneočekávanějšími situacemi.

Technologie

Technologie

Sešlápněte pedál plynu v novém modelu SEAT Leon CUPRA a pocítíte, jak se probouzí k životu mohutná síla. Tyto motory jsou nejvýkonnějšími jednotkami SEAT a při jejich konstrukci jsme vynaložili hodně úsilí a technického umu, abychom z nich dostali i tu nejposlednější kapku výkonu a hospodárnosti v procesu, který zahrnoval náročné testování, úpravy a nové sestavování motorů.

Motor 2.0 TSI 280 k pro Leon CUPRA s převodovkou DSG, dodávanou na přání, je vrcholnou pohonnou jednotkou v nabídce značky SEAT. Leon CUPRA 280 s ním vystřelí z nuly na 100 km/h za pouhých 5,7 sekundy, resp. za 5,8 sekundy s mechanickou převodovkou. Nejvyšší rychlost omezená na 250 km/h je samozřejmostí.SEAT Le on CUPRA 280 disponuje maximálním točivým momentem 350 N.m v širokém rozpětí otáček od 1750 do 5300 min-1, aby byla zaručena pozoruhodná hnací síla v každé jízdní situaci.

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat

Adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) je technicky vyspělá asistenční funkce, která přizpůsobuje rychlost jízdy dopravní situaci. Při zapnutém tempomatu sleduje funkce ACC situaci a automaticky brzdí, aby udržela bezpečný odstup od vpředu jedoucího vozidla.

LED světlomety

Adaptivní tempomat

LED světlomety nabízejí kromě svého osobitého designu mnoho dalších předností – světlo, jímž osvětlují vozovku před vozidlem, má barevnou teplotu 5300 kelvinů. Protože je velmi podobné dennímu světlu, téměř vůbec nezpůsobuje únavu očí. Diody LED mají minimální spotřebu energie, při tlumených světlech odebírá každý světlomet pouze 20 wattů.

Easy Connect

Easy Connect

Poskytuje dokonalé rozhraní mezi řidičem a strojem, takže budete mít například okamžitý přístup k palubnímu počítači vašeho vozu CUPRA. Nastavte si navigační systém tak, aby vybíral trasu podle rychlosti nebo spotřeby paliva, nechte si zobrazovat důležité informace a připojte si bezdrátově chytrý telefon nebo přenosný přehrávač hudby. Easy Connect, který je kompatibilní s iPodem, USB, paměťovými kartami SD, Bluetooth, CD a AUX-IN pro přehrávače MP3/MP4, má všechno pod kontrolou.

Navigační systém

Navigační systém

Kam se potřebujete dostat? Navigační systém s dotykovým displejem zajistí, že tam dojedete rychle a bezpečně. Nejmodernější systém je vybaven dokonce funkcí hlasového ovládání, díky níž už nebudete muset dávat za jízdy ruce z volantu.

Převodovka DSG

Převodovka DSG

Na přání dodávaná dvouspojková převodovka DSG (Direct-Shift Gearbox) pohotově reaguje, aby zajistila optimální a plynulou jízdu v každé jízdní situaci či v každé zatáčce. DSG je vybavena praktickými pádly pod volantem pro manuální řazení s rychlými a sportovními reakcemi na jízdní podmínky.