Popis SEAT Ibiza 5D

Design a fotogalerie

Všichni hledáme dokonalost, ale pro každého znamená něco jiného. Pro někoho je konkrétní – něco, co může cítit, čeho se může dotknout nebo může ochutnat. Pro jiného je to hodnota, kterou si dovede představit a stráví celý život snahou o její dosažení.

Když jsme navrhovali nový SEAT Ibiza, chtěli jsme, aby byl dokonalý v obou směrech. Vytvořili jsme tak nejbezpečnější a nejúspornější Ibizu s nejlepšími jízdními vlastnostmi všech dob. Nová Ibiza nabízí nové funkce, nové výhody a nové zkušenosti. Nové křivky, nový tvar kapoty a nová světla… důkaz preciznosti, ukázka charakteru. Dynamické napětí vytváří pocit pohybu, i když nová Ibiza stojí. Nenechává vás klidnými, že? Jen počkejte, až ji poznáte lépe. Podlehnete. Má vše, co od SEATu Ibiza očekáváte – jízdní výkon, bezpečnost i praktičnost. Navíc přidává i dávku naší vášně pro sportovní design, detaily a osobitost.

Vzhled nové Ibizy doznal několika změn a všechny spojuje jeden cíl: vytvořit z nové Ibizy ještě lepší automobil. Její křivky jsou dynamičtější. Čalounění je luxusnější a barvy ještě zářivější. Nové přední světlomety včetně světel pro denní svícení z LED diod, které jsou součástí bi-xenonových světlometů (pro verzi Style a vyšší) a zadní světla mají díky LED diodám větší svítivost než kdy předtím. Dokonale podtrhují čisté linie vozu. Nově tvarovaná kapota, přední nárazník i mřížka chladiče a mlhovky, střešní okno a nová kola z lehkých slitin nevyjímaje, dotváří úchvatný styl nové Ibizy.

S nově tvarovanými nárazníky, novým spoilerem s třetím brzdovým světlem a elektrickým ovládáním víka zavazadlového prostoru nesplyne nový SEAT Ibiza s davem.

Možnost výběru z luxusního čalounění včetně koženého volantu promění každou cestu v něco výjimečného. Multifunkční volant přibližuje ovládání hudby a klimatizace na letmý dotek.

Elektricky ovládaná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka v barvě karoserie dodávají vašemu novému SEATu Ibiza extra glanc

Bezpečnost

Váš nový SEAT Ibiza byl navržen pro zábavnou jízdu. Ale to není vše. Je plný nejpokročilejších bezpečnostních prvků a výbavy. Má jich víc než dost. Velmi dobře si vede při čelních střetech a v testu bezpečnosti při bočním nárazu získal 100 % bodů!

Nejlepší ochranou je samozřejmě prevence nehod. V tom vám pomůže celá řada pomocníků na palubě vašeho nového SEATu Ibiza.

Airbagy a systém Top Tether

Vpředu chrání řidiče a spolujezdce čelní i boční airbagy. Cestující vzadu se mohou spolehnout na tříbodové bezpečnostní pásy. Pro ty nejmenší jsou k dispozici úchyty ISOFIX se systémem Top Tether na krajních sedadlech vzadu.

Bezpečnostní systémy

Systém ABS, pokročilá brzdná funkce EDWLA - při prudkém brždění světla výstražně blikají tak upozorní řidiče za vámi na náhlou změnu ESP Elektronický stabilizační systém - shromažďuje informace z volantu, kol, brzd a plynového pedálu a na jejich základě pomáhá zachovat jízdní stabilitu vozu. XDS Elektronická uzávěrka diferenciálu - pro motorizace s výkonem vyšším než 100 koní nabízíme XDS, který zabraňuje prokluzování kol a napomáhá trakci, např. při brždění v zatáčkách EBA Elektronický brzdový asistent - zaslouží se o maximální brzdný účinek od prvního sešlápnutí brzdového pedálu.

Digitální kontrola tlaku v pneumatikách

Digitální kontrola tlaku v pneumatikách vás upozorní, kdy je potřeba pneumatiky dohustit, a navíc vám pomůže šetřit náklady na palivo.

Asistent rozjezdu do kopce

Pomůže vám při zrádných rozjezdech do kopce – už žádné nepříjemné ujíždění dolů.

Technologie

Technologie v novém SEATu nejsou jen prázdnou frází. Jsou tu proto, aby pomáhaly vašim smyslům, zprostředkovaly vám lepší kontakt s vozovkou a vy jste si mohli užívat radost z jízdy plnými doušky. Nový SEAT Ibiza je plný užitečných technologií proto, aby každá vaše cesta byla snazší, bezpečnější a trochu zábavnější.

Ať žijete ve městě nebo jste králem silnic, v široké nabídce motorů pro nový SEAT Ibiza jistě najdete ten pravý. Naše motory nabízí skvělý výkon i ovladatelnost. Naše naftové motory pak využívají nejmodernější technologii Common Rail pro nejvyšší možnou účinnost a jediněčné jízdní zážitky. Naše motory splňují normu Euro5. S novou automatickou převodovkou DSG bude změna převodů rychlejší a plynulejší bez ohledu na práci s plynovým pedálem. Motory Ecomotive pro Ibizu SC nabízí významně snížené emise CO2 i spotřebu, aniž byste museli obětovat jedinečnou radost z řízení vozů SEAT.

Technologie Start/Stop

Automaticky vypíná motor, když stojíte v koloně, aby ušetřila palivo. Klimatizace i všechna elektronika ve voze však běží dále. Můžeme pokračovat? Motor se nastartuje během zlomku vteřiny.

Palubní počítač

Zjistěte přesnou dobu od nastartování motoru, spotřebu paliva, dojezd v kilometrech – stačí jen zmáčknout tlačítko. Díky palubnímu počítači máte přehled o všech důležitých údajích. S přípravou pro navigační systém se už nikdy neztratíte.

Automatická klimatizace Climatronic

Automatická dvouzónová klimatizace Climatronic v nové Ibize monitoruje venkovní počasí a následně přizpůsobuje teplotu vzduchu.

Posilovač řízení s proměnným účinkem

Manévrování na parkovištích bude stejně snadné jako jízda vysokou rychlostí. Díky novému posilovači řízení vám volant poskytne spolehlivou zpětnou vazbu v jakékoliv rychlosti.

Zábavní systém

V novém SEATu Ibiza samozřejmě naleznete vše, co byste očekávali: výkonné rádio/přehrávač CD/MP3, reproduktory, které přináší křišťálově čistý zvuk a nejlepší akustiku ve své třídě. Navíc můžete využít i vstupů USB a AUX-in pro váš iPod i Bluetooth® pro hands-free telefonování.

Multifunkční volant

Podélně i výškově nastavitelný volant vám umožní mít všechny důležité funkce vašeho vozu na dosah ruky, aniž byste museli spouštět oči ze silnice.

Zadní světla s LED diodami

Díky moderním LED diodám uvidíte lépe, třeba při couvání, ale hlavně budete viděni za všech klimatických podmínek – tato světla zlepšují vaši bezpečnost a navíc vypadají úžasně.

Funkce odbočovacích světel

Jakmile uvidíte nové přední světlomety, bude vám jasné, že nejsou obyčejné. Třeba nové mlhové světlomety s funkcí odbočovacích světel svítí přesně podle toho, kam vaše auto jede. Nepříjemná překvapení za rohem? Na ně zapomeňte.

Větší pohodlí i bezpečnost

Elektronický paket vám nabízí mnoho funkcí. Když přijedete za tmy, funkce Coming a Leaving home nechá rozsvícené přední světlomety o 30 s déle, abyste měli dost času najít klíče, odemknout a dostat se domů v bezpečí. O vaše bezpečí během deštivých dnů se postará dešťový senzor a automaticky zatmavitelné vnitřní zpětné zrcátko vás zase ochrání před ostrým světlem dálkových světel.

Přední BI-xenonové světlomety s LED diodami pro denní svícení

Máte možnost objednat si přední bi-xenonové světlomety s funkcí AFS (funkce natáčecích světlometů). Světla tak kopírují pohyb volantu a svítí stejným směrem, kam směřuje celý vůz. LED diody denním svícením přispívají k bezpečnosti vás i ostatních účastníků dopravního provozu.

Tempomat

Delší cesty budou příjemnější. Zvolte si rychlost, zapněte tempomat a můžete pokračovat stejnou rychlostí bez šlapání na plynový pedál. Sešlápněte brzdu nebo plyn a vůz máte okamžitě pod plnou kontrolou.