Popis SEAT Alhambra

Design a fotogalerie

Nový SEAT Alhambra dává svým designem zřetelně najevo svůj dynamický charakter. Široké a pevné proporce, zřetelné linie a osobité tvarování podběhů kol jí propůjčují impozantní vzezření a sportovní přitažlivost, která je v segmentu MPV výjimečná.
Nový SEAT Alhambra kombinuje vynikající variabilitu interiéru se sportovně-elegantním exteriérem.

Nová Alhambra zřetelně odráží DNA značky SEAT charakteristickým tvarem kapoty, typickou maskou chladiče a velmi osobitým předním spoilerem, který je pokračováním „šípovitého designu“. Elegantní boční profil, do něhož jsou dokonale integrovány boční posuvné dveře, je ztělesněním vysoké úrovně technické preciznosti. Zádi dominuje svalnatý spoiler, který zakončuje střechu, dále nízko protažené zadní výklopné dveře a rozměrná zadní světla.

Systém EASY-FOLD

Design a fotogalerie

Univerzálnost je zřejmá také uvnitř, kde naleznete ještě více prostoru. Snadno sklopíte zadní sedadla, a tak získáte dostatek prostoru pro přepravu důležitých věcí, celou řadu odkládacích přihrádek využijete pro věci, které jsou křehké nebo musí být snadno na dosah.

Alhambra nabízí pěti- nebo až sedmisedadlové uspořádání. Potřebujete-li větší úložný prostor, můžete snadno složit sedadla druhé a třetí řady, která jsou pak díky systému „Easy Fold“ integrovaná do podlahy vozidla. Díky tomu získáte nebývalou volnost a variabilitu pro uložení přepravovaného nákladu. I kdyby jím měl být delší žebřík.
Sedadla v prostřední řadě můžete také posouvat v podélném směru a na přání jsou pro ně k dispozici integrované dětské sedačky. Sedadla řidiče a spolujezdce jsou umístěna tak, aby byl zaručen nejlepší možný výhled v mimořádně sportovní atmosféře a při zachování dokonalé ergonomie.

OPTICKÝ PARKOVACÍ SYSTÉM

Nyní je i parkování ještě snadnější. Můžete si zvolit parkovací senzory, které řidiče upozorňují na zmenšující se vzdálenost vozidla od překážek, nebo nového parkovacího asistenta, který převezme řízení a automaticky zaparkuje Alhambru i do těsných mezer. A to i v případě, kdy je parkovací místo kolmo ke směru jízdy. S pomocí zpětné kamery integrované ve dveřích zavazadlového prostoru budete mít čistý obraz oblasti za vozidlem na displeji rádia nebo SEAT media systému.

Nepřehlédnutelné je elektricky ovládané panoramatické střešní okno, které je o 300 procent větší než běžné střešní okno. Třízónová klimatizace Climatronic zajišťuje optimální teplotu pro cestující na všech sedadlech. Elektrické ovládání dveří zavazadlového prostoru a bočních posuvných dveří, usnadňuje pomocí elektromotorů otevírání - jediným dotykem.

INTERIÉR

Design a fotogalerie

Jsme přesvědčeni, že ve svém novém SEAT Alhambra budete trávit hodně času. Chceme proto, abyste se v něm cítili skutečně dobře – jako doma. Z toho důvodu jsou všechna nabízená čalounění pro SEAT Alhambra komfortní, odolná a s propracovaným designem. Ať se rozhodnete pro kvalitní textilii nebo kůži, zjistíte, že vaše volba byla správná pro práci i hru, rodinu i podnikání.

Design a fotogalerie

Bezpečnost

V oblasti bezpečnosti nelze nic ošidit. To znamená, že máte k dispozici až sedm airbagů včetně kolenního airbagu pro řidiče a k tomu elektrickou dětskou pojistku pro zadní boční dveře, ovládanou u řidiče. Pro bezpečnost vašich dětí a dokonalý pocit jistoty je Alhambra vybavena systémem ISOfix a Top Tether pro bezpečné uchycení dětské sedačky.

Součástí standardní výbavy všech modelů Alhambra jsou také systémy ABS a ESP včetně asistenta nouzového brzdění, stabilizace přívěsu a systému kontroly tlaku v pneumatikách. Koncepce bezpečného komfortu nabývá nového rozměru také s pneumatikami typu run-flat, které umožňují řidiči pokračovat v jízdě i po úniku vzduchu v důsledku poškození pneumatiky. Vůz zůstává ovladatelný i po kompletní ztrátě tlaku vzduchu, čímž je zajištěna mobilita a bezpečnost v neočekávaných situacích.

Technologie

Technologie

Podobně jako motory TSI a TDI nabízí na přání dodávaná dvouspojková převodovka DSG dokonalou kombinaci sportovního charakteru, komfortu a účinnosti. Škála nejmodernějších a inovativních technických řešení nabízených pro nový SEAT Alhambra v rámci výbav na přání je ovšem mnohem širší. Zahrnuje natáčecí bi-xenonové světlomety a asistenta dálkových světlometů se senzorem, asistenta dálkových světlometů se senzorem, který detekuje protijedoucí vozidla a podle potřeby světlomety automaticky ztlumí.

Pod atraktivním exteriérem je Alhambra do detailu vybavená nejmodernějšími technologiemi. Začněme u motorů. Všechny výkonné jednotky TSI a TDI jsou vybaveny přímým vstřikováním paliva a turbodmychadlem.

Pohonné jednotky TSI poskytují největší výkon 110 kW/150 k, resp. 147 kW/200 k, zatímco motory TDI nabízí od 103 kW/140 k do 125 kW/170 k. Všechny motory nové Alhambry (kromě verze 200 k) jsou standardně vybaveny funkcí Start/Stop a systémem rekuperace kinetické energie, které ještě více snižují spotřebu paliva a emise. Současně nabízejí vysokou úroveň komfortu a dynamičtější chod motoru.

Technologie

SEAT Alhambra 2.0 TDI o výkonu 103 kW/140 k má průměrnou spotřebu pouhých 5,5 litru na 100 km, což odpovídá emisím CO2 ve výši jen 143 g/km. Uvedený model stanovuje těmito hodnotami zcela nová měřítka ve své třídě. Alhambra TDI je také vybavena katalyzátorem SCR (Selective Catalytic Reduction), díky němuž patří i provedení se vznětovým motorem mezi „nejčistší“ MPV na světě.

Na přání dodávaná dvouspojková převodovka DSG s pádly pod volantem nabízí řidičům volbu manuálního řazení nebo pohodlné jízdy s plně automatizovaným řazením.

Tradiční systém ruční brzdy jsme nahradili tlačítkem elektronické ruční brzdy, abychom optimalizovali využití vnitřního prostoru a zároveň vytvořili stylisticky čisté řešení. Na přání dodávané tažné zařízení v kombinaci s asistentem rozjezdu do kopce umožňuje tahání těžkých přívěsů s dokonalou kontrolou nad vozem dokonce i při zastavení a opětovném rozjezdu ve svahu.