Popis Nová ŠKODA Kodiaq

Design a fotogalerie

ŠKODA KODIAQ, připravená na extrémní podmínky, vyzařuje neobyčejnou sílu. Její jasné, precizní a ostré linie definoval nový designový jazyk ŠKODA pro vozy SUV, který je výrazný, emocionální a nadčasový.

LED světlomety s AFS

Jedinečný design se setkává se špičkovou technologií. Zatímco krystalická struktura hlavních světlometů odkazuje na tradici výroby českého křišťálu, LED diody poskytují vysoký výkon, nízkou energetickou náročnost a dlouhou životnost. Funkce AFS (Adaptive Frontlight System) pak přizpůsobuje osvětlení konkrétním podmínkám (například město, dálnice či jízda v dešti). V hlavních světlometech je zároveň integrován pruh LED pro denní svícení.

Zadní LED svítilny

Se svým dynamickým designem nabízejí zadní svítilny působivý světelný podpis. Prosvícením do C, které je typickým prvkem vozů ŠKODA, dává KODIAQ sebevědomě najevo příslušnost ke značce. Zadní svítilny zasahují hluboko do blatníků, a tak výborně osvětlují vůz i z boku.

Váš společný prostor

Je Vás hodně? Do verze modelu KODIAQ s třetí řadou sedadel se pohodlně vejde sedm pasažérů. Elegantní funkční interiér vzbuzuje důvěru a navozuje pocit pohody. Užívejte si chvíle, kdy jste pohromadě se svou rodinou či přáteli na výpravách za dobrodružstvím.

Komfort

Vedle excelentní kvality materiálů a skvělého odhlučnění si můžete užívat i praktických prvků jako je vyhřívaný volant nebo virtuální pedál pro otevírání a zavírání zavazadlového prostoru. A co víc, všechny ovládací prvky jsou intuitivně rozmístěny tak, abyste je měli vždycky po ruce.

Bezpečnost

ŠKODA KODIAQ přináší do kategorie SUV střední třídy celou řadu bezpečnostních prvků a asistentů, které bývaly doménou luxusních vozů. Hojné využití vysokopevnostní oceli přispívá k bezpečnosti vás i vaší rodiny.

Rodina až na prvním místě

Rodiče, děti, psi, spousta zavazadel, hračky, občerstvení a nepředvídatelné situace, tak tohle je cestování s rodinou. A jestli je ta Vaše divočejší než jiné, nevadí. Prostorný, flexibilní a odolný KODIAQ je připraven na vše, co Vás může potkat.

Paket pro spaní

Dlouhou cestu mohou pasažéři na zadních sedadlech sladce prospat. Paket pro spaní zahrnuje, imo dvou přikrývek, variabilní hlavové opěrky krajních sedadel, které výborně podpírají hlavu během spánku.

Jumbo Box

V prostorném Jumbo Boxu, který se nachází v přední loketní opěrce, je možné bezpečně převážet drobnou elektroniku. Anebo si zde můžete nechat, při zapnuté klimatizaci, chladit občerstvení.

Ochrana hran dveří

Při otevření kterýchkoli bočních dveří se vysunou plastové lišty, které zakryjí hrany. KODIAQ tak chrání před poškozením sám sebe a zároveň je ohleduplný k ostatním vozům, například na parkovišti s omezeným prostorem.

Zavazadlový prostor

Pohled za páté dveře Vás ohromí, protože KODIAQ nabízí ve své třídě bezkonkurenční kapacitu. Při uspořádání interiéru s pěti místy k sezení máte k dispozici 720 litrů úložného prostoru, při sklopených zadních sedadlech 2 065 litrů.

Simply clever

Vozy ŠKODA nabízejí vždy kus auta navíc a dokazují to i Simply Clever prvky modelu ŠKODA KODIAQ – praktická a komfortní řešení pro všední den, která jsou pro značku typická.

Mezi ně patří například výsuvná plastová ochrana hran dveří: ta se díky předepjatým pružinám při otevření dveří sama vysune a zabrání tomu, aby se kovová hrana dveří dostala do kontaktu se stěnou garáže nebo vedlejším automobilem. Při zavírání se lišta opět samočinně zasune. Toto Simply Clever řešení zabraňuje poškrábání a deformacím na vlastním i okolních vozech. Na přání může být KODIAQ – rovněž jako první vůz značky ŠKODA – vybaven také elektrickou dětskou bezpečnostní pojistkou pro zadní dveře, palubní komunikací ICC nebo paketem spánek se speciálními hlavovými opěrkami. Celkem nabízí ŠKODA KODIAQ více než 30 Simply Clever detailů, včetně sedmi zcela nových.

Prakticky perfektní

S praktickou výbavou je život jednodušší. Naše nabídka proto vychází z Vašich reálných potřeb a zahrnuje jak příjemné detaily, tak i důmyslná řešení. Mnohé užitečné prvky pak v konečném důsledku zvyšují Vaši bezpečnost.

Virtuální pedál

Máte plné ruce a přitom potřebujete otevřít či zavřít zavazadlový prostor? Stačí udělat pohyb nohou pod zadním nárazníkem. Virtuální pedál, který umožňuje bezdotykové otevírání a zavírání zavazadlového prostoru, je vždy spojen s elektricky ovládanými pátými dveřmi a systémem KESSY pro bezklíčové odemykání, zamykání a startování.

Výklopné tažné zařízení

Pro KODIAQ je v nabídce výklopné tažné zařízení, které se odjišťuje elektronicky. Spínač se nachází v zavazadlovém prostoru. Tažná kapacita vozu dosahuje až úctyhodných 2,5 t

Area View

Za volantem se budete cítit mnohem jistěji s kamerovým systémem, který snímá prostor okolo celého vozidla. Obraz je v reálném čase přenášen na displej infotainmentu, takže můžete včas reagovat na aktuální situaci.

Schránky na deštníky

Speciální schránky v obou předních dveřích jsou zkonstruovány tak, aby voda z mokrého deštníku odtékala z vozu ven.

Třízónový Climatronic

S třízónovou klimatizací si nastavíte rozdílné teploty pro řidiče, spolujezdce na předním sedadle a zadní část kabiny. Klimatizace také díky senzoru vlhkosti omezuje zamlžení čelního skla.

Technologie

Kamkoli se vypravíte, KODIAQ Vám umožní zůstat ve spojení. Být plně a permanentně online přitom znamená nejen zábavu a informace, ale i případnou pomoc na cestách. Služby ŠKODA CONNECT, mezi které patří Infotainment Online a Care Connect, jsou Vaší bránou do světa neomezených možností komunikace.

Konektivita

Konektivita nového modelu Kodiaq s celou řadou mobilních zařízení a aplikací představuje špičku ve své třídě. ŠKODA Connect je zcela novým prvkem konektivity vozů ŠKODA. Všechny informace jsou zobrazovány na 6,5” nebo 8” displejích se skleněným designem.

SmartLink+

S funkcí MirrorLink® bude displej infotainmentu (rádia nebo navigačního systému) zrcadlit informace z Vašeho smartphonu. Všechny nainstalované aplikace, které mají certifikát o bezpečném využití ve voze, jsou s funkcí MirrorLink® kompatibilní. Součástí SmartLink+ je i funkce SmartGate. Ta Vám umožní propojit Váš smartphone se systémy vozu, prostřednictvím WiFi, a získat tak zajímavé provozní údaje, třeba jak je Vaše jízda ekonomická nebo dynamická, ale i servisní informace apod. Některé údaje mohou být dokonce uloženy na portále ŠKODA, kde jsou Vám kdykoli k dispozici.

Care Connect – Tísňové volání

K plné konektivitě patří i linka tísňového volání. Záchranný systém přitom funguje buď automaticky (v případě vážnější kolize), nebo lze pomoc přivolat manuálně stisknutím červeného tlačítka umístěného v panelu nad středovou konzolou.

Infotainment Online – Google Street View

Vychutnejte si úchvatné panoramatické snímky na displeji infotainmentu. Udělejte si virtuální výlet do bezpočtu destinací ještě předtím, než se tam vypravíte naživo.

Care Connect – Poslední parkovací pozice

Nechte si zobrazit na svém mobilním telefonu, kde přesně na rozlehlém parkovišti stojí Váš vůz, včetně data a času, kdy byl zaparkován.

Držák multimédií

Řídit může jen jeden, ale jízdu si mohou užít i ti vzadu. Držák multimédií Vám umožní bezpečně upevnit Váš přístroj na zadní loketní opěru nebo na hlavovou opěrku předního sedadla. V kombinaci s infotainmentem Columbus je k dispozici i integrovaný telefonní modul s podporou rychlého internetu LTE.