Havex podpořil v Boleslavi Běh Štěpánkou.

Datum: 28.3.2009
počasí, které panovalo v počátku závodu, neodradilo závodníky od nejmenších až po veterány. Přesto, oproti předešlým dvěma ročníkům, které se konaly za krásného počasí, měla rozbahněná trať vliv na nižší účast. Nejvíce zazářil na Štěpánce atlet AC Mladá Boleslav Jiří Miler. Ten po vítězství na 3.000 metrů nastoupil v zápětí i v hlavním závodě na trati 8.400 metrů a opět zvítězil.

Běh Štěpánkou 001
Jiří Miler v čele závodu na 3.000m.


Déšť a bláto neodradily ani nejmenší závodníky.

Na stupních vítězů.

Výsledková listina 76. ročníku Běhu Štěpánkou:

Předžáci (2000 a mladší) – 250 m: 1. Zoulík (Újezd n. L.) 0,55, 2. Salač (MB), 3. Hodboď (Nymburk), 4. Topfer (AC MB), 5. Hercík (Ústí n. l.), 6. Gregora (MB), 7. Hlaváček (AC MB), 8. Vilt (Újezd n. L.), 9. Převrátil (AC MB), 10. Pavlíček (MB), 11. Vilt (Újezd n. L.), 12. Čermák (Smrčí), 13. Lhotka (MB), 14. Vojtík (AC MB), 15. Tomáš Vorel (Dětenice).

Předžákyně (2000 a mladší) – 250 m: 1. Šimková (Újezd n. L) 0,55, 2. Parásková (Kotlářka), 3. Hamplová (Újezd n. L.), 4. Palačtuková, 5. Hejdrichová (obě AC MB), 6. Konejlová, 7. Kašparová (obě Újezd n. L.), 8. Natalie Bušková, 9. Vaňková, 10. Denisa Bušková (všechny AC MB).
Předžáci (1998 – 1999) – 480 m: 1. Jech (Liberec), 2.Zoulík (Újezd n. L.), 3. Jouza, 4. Zakonov (oba AC MB), 5. Melich (Turnov), 6. Srnec, 7. Neumann (oba AC MB), 8. Martin Vorel (Dětenice).

Předžákyně (1998 – 1999) – 480 metrů: 1. Folová, 2. Veselá, 3. Tuzarová (všechny AC MB), 4. Ederová (MB), 5. Schmidtová, 6. Reichlová (obě Turnov), 7. Penzkoferová (Benátky), 8. Solničková, 9. Kopčanová, 10. Martincová (všechny AC MB).

Mladší žáci (1996 – 97) – 800 m: 1. Hodboď (Nymburk) 2:50 2. Vošvrda, 3. Schonfeld (oba AC MB), 4. Pacholík (Turnov), 5. Kubš, 6. David Konejl (oba Újezd n. L.), 7. Prokop, 8. Žambera (oba AC MB), 9. Krouza (Turnov), 10. Stejskal (AC MB).

Mladší žákyně (1996 – 1997) – 800 m: 1. Morávková, 2. Ryndová (obě AC MB), 3. Piskorová (Turnov), 4. Alexandra Penzkoferová (Benátky), 5. Papíková (Č. Lípa), 6. Caldová (Liberec), 7. Kohoutová (Újezd n. L.)

Starší žáci: (1994 – 1995) – 1500 m: 1. Pabišta, 2. Suchý, 3. Mlčoch (všichni AC MB), 4. Bláha (ABK Liberec), 5. Zeman (Slovan Liberec), 6. Iluska (Turnov), 7. Lukovec, 8. Mazánek, 9. Pešán (všichni AC MB).

Starší žákyně (1994 – 1995) – 1500 m: 1. Čermáková (Turnov), 2. Půčková (Nový Bor), 3. Kubová, 4. Škodová, 5. Drahozalová, 6. Košáková, 7. Dědková, 8. Jelínková (všechny AC MB).

Dorostenci – 3000 m: 1. Papík (Č. Lípa) 12:00, 2. Zach (Walldorf, SRN), 3. Tichý (Liberec), 4. Kubový (MB).

Dorostenky – 2400 m: 1. Jana Nováková (Č. Lípa) 10:56, 2. Lenčová (Jablonec), 3. Pavlíčková (Turnov), 4. Staňková, 5. Sklenářová (obě AC MB).

Junioři – 3000 m: 1. Kučera 11:12, 2. Tomek (oba Liberec).

Juniorky – 2400 m:: 1. Koťátková (AC MB).

Ženy – 2400 m: 1. Millerová (Liberec) 9:53, 2. Cibulková (AC Ml. Boleslav), 3. Šebelková (Č. Lípa), 4. Lenčová (Bezno).

Mílaři muži – 3000 metrů: 1. Miler (AC MB) 10:57, 2. Ježek, 3. Schulhof (oba Liberec), 4. Emmerich (Walldorf, SRN), 5. Drahoňovský (Turnov), 4. Meyer, 7. Fischer (oba Walldorf, SRN), 8. Zakonov 8. Habbelt (obaMl. Boleslav).

Muži vytrvalci – 8400 m: 1. Miler 33:05, 2. Čivrný (Semily), 3. Urie (AC MB), 4. beránek (Rovensko), 5. Pělant (EPO Team MB).

Muži vytrvalci (1960 – 69) – 8400 m: 1. Šolc (AC MB) 38:11.
Muži vytrvalci (1950 – 59) – 8400 m: 1. Bufka (Č. Lípa) 37:47) , 2. Vácha (Jablonec), 3. Trejbal (SKP Ml. Boleslav).
Muži vytrvalci (1949 a starší) – 8400 m: 1. Dvořák (Velké Hamry).